Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł

Obecnie bardzo modny stał się wózek spacerowy do 1000 zł. Powinniśmy więc dobrze przemyśleć zakup gadżetu, w którym będzie podróżować nasz maluch, nawet przez kilka lat. Musi być zatem bardzo wygodny, al też odporny na nawierzchnie i warunki atmosferyczne. Niektóre modele posiadają też bardzo przydatne dodatki. Dobry produkt, powinien nadawać się zarówno na spacery po równej powierzchni w mieście, ale też na łonie natury, w okolicach pól i łącz czy na wakacjach. Ale do wyboru mamy różne modele i sami musimy zdecydować, który będzie dla nas najlepszy.

Warto więc wybrać się na zakupi i dokładnie sprawdzić różne rodzaje. Ale najpierw zastanówmy się, co jest nam potrzebne. Jeśli mimo wszystko nie możecie się zdecydować to znaczy, że ten artykuł jest dla Was! Pomożemy Wam dobrać odpowiedni sprzęt i nie zapomnijcie zajrzeć też do rankingu najlepszych.

Jaki wózek spacerowy do 1000 zł wybrać i kupić?

Choć na sklepowych półkach jest wiele różnych modeli, to jednak wybór tego najlepszego nie musi okazać się wcale trudny. Po prostu skupmy się na naszych potrzebach i dopasujmy do nich nowy produkt. Wystarczy zwrócić większą uwagę na kilka istotnych elementów:

  • rodzaj,
  • siedzisko,
  • daszek,
  • kółka,
  • hamulce.
Wózek spacerowy do 1000 zł
Wózek spacerowy do 1000 zł / Opinie i ranking

Rodzaj wózka spacerowego do 1000 zł

Choć na pierwszy rzut oka wszystkie wózki spacerowe do 1000 zł mogą wydawać się bardzo podobne, a nawet takie same, to jednak jest kilka rodzajów. Warto wymienić te najpopularniejsze:

  1. klasyczny wózek spacerowy,
  2. wózek spacerowy 3 w 1,
  3. wózek spacerowy typu parasolka.

Zobacz: ŁÓŻECZKO DOSTAWNE – WADY I ZALETY. JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE ŁÓŻECZKO DOSTAWNE DLA NOWORODKA I NIEMOWLAKA?

Pierwszy wózek spacerowy do 1000 zł to klasyczna spacerówka, która jest polecana dla dzieci od około 6 miesiąca życia do około 3 roku życia. Skoro mamy taką rozpiętość wiekową, warto, aby wózek był regulowany do wieku malucha. Oparcie powinno być szerokie i wygodne. Kółka muszą być w miarę duże, aby można było spacerować po każdym terenie. Jak w każdym modelu, także w tym znajdziemy pasy bezpieczeństwa, aby dziecko nie wypadło. Warto też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie aby było ono dopasowane do wagi malucha, ale też większego bagażu. Zwykle mamy kilka kieszeni przez co możemy robić drobne dzienne zakupy.

Wózek spacerowy do 1000 zł 3 w 1 oznacza, że jest to gadżet na lata, który pełni 3 funkcje: gondoli dla niemowlaka, następnie zamieniamy ją na spacerówkę, ale jest też wygodnym fotelikiem. Zatem 3 różne zastosowania a 1 produkt. I to jaki wielofunkcyjny, co często przydaje się rodzicom. Możemy go wszędzie ze sobą zabrać, czy to spacer, czy podróż. Siedzisko powinno być wystarczająco duże, w końcu tutaj też mamy rozpiętość wiekową. Pamiętajmy, że ze względu na tak liczne funkcje i dodatki może być to cięższy model, niż klasyczny. Może być go trudniej samodzielnie zapakować do samochodu.

Wózek spacerowy do 1000 zł typu parasolka raczej przeznaczony jest na krótkie spacery po mieście z nieco starszym dzieckiem. Takim, które już potrafi względnie samodzielnie siedzieć i utrzymać główkę pionowo. Ze względu na swoją budowę nie nadaje się na wyboiste tereny, zwykle ma małe kółka i dość niewygodne siedzisko. Choć jest bardzo lekki, to może się go źle prowadzić i nie nadaje się raczej na duże obciążenia. Więc nie jest zalecany na zakupy. Ale rodzice bardzo często się na niego decydują właśnie ze względu na niską cenę.

Siedzisko w wózku spacerowym do 1000 zł

Siedzisko w wózku spacerowym do 1000 zł powinno być regulowane, aby móc jak najdłużej korzystać z tego gadżetu. Powinniśmy móc zmienić kąt nachylenia w zależności od wieku i upodobań dziecka. Ułożenie na płasko zapewni komfortowy sen, zwłaszcza dla najmłodszych. Starszaki powinny mieć wybór kierunku jazdy czy to przodem czy tyłem. Szczególne jest to przydatna opcja dla dzieci, które są bardzo ciekawe świata.

Jaki wózek spacerowy do 1000 zł
Jaki wózek spacerowy do 1000 zł – zobacz ranking i opinie

Daszek w wózku spacerowym do 1000 zł

Warto pamiętać, aby wózek spacerowy do 1000 zł miał też daszek. Jest to bardzo przydatny dodatek, szczególnie podczas upałów lub deszczu czy wiatru. Zwróćmy uwagę na materiał oraz na wielkość. Budka powinna być dość wytrzymała, gdyby zaczął wiać silny wiatr. Ale też musi być wodoodporna, na wypadek deszczu. I powinna być wykonana z materiału ochronnego UV, aby dziecko nie spiekło się na słońcu. Pamiętajmy jednak, by był on przepuszczalny, aby dziecku nie było za gorąco. Daszek powinien być nieco większy, aby chronić naszego malucha. Warto zdecydować się na te wielostopniowe, aby samemu regulować poziom zadaszenia.

Polecamy: NOSIDEŁKA ERGONOMICZNE – CZYM SĄ I JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE DLA NAS I NASZEGO DZIECKA?

Kółka w wózku spacerowym do 1000 zł

Kółka to bardzo ważny element każdego wózka spacerowego do 1000 zł. To właśnie od nich zależy, jak łatwo będzie nam się prowadziło spacerówkę. W mieście raczej wystarczą małe koła obrotowe. Powierzchnia zazwyczaj jest równa lub prawie równa, nie mocno wyboista. Drogi są całkiem przystępne do prowadzenia wózka. Gorzej może być poza miastem, zwłaszcza na wsi, gdzie często nie ma chodnika lub jest on prowizoryczny. Wiejskie drogi bywają dziurawe a nawet piaskowe lub żwirowe. Będziemy więc potrzebować większych kółek, dobrze napompowanych. Dobrze manewruje się trójkołowcami, które zwykle mają dwa większe tyle koła i jedno mniejsze z przodu.

Hamulce w wózku spacerowym do 1000 zł

Każdy wózek spacerowy do 1000 zł musi mieć hamulce, aby nie narażać malucha na niebezpieczeństwa. Zwykle jest to hamulec nożny zaraz przy kółkach, który je blokuje, aby wózek nie odjechał. Dzięki temu możemy go swobodnie zostawić pod sklepem, nawet na górce i mamy pewność, że nie zjedzie. Są też przydatne podczas jazdy komunikacją miejską, aby spacerówka nie poruszała się po autobusie czy tramwaju.

Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł

Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł powinien być dobrze dopasowany do naszych oczekiwań. Niektóre elementy dla jednych będą ważne, dla drugich zupełnie niepotrzebne. Jednak jeśli wydajemy już tak dużą kwotę na wózek, powinien być on wytrzymały i sprawny, niezależnie od modelu. Zwykle są one regulowane, przez co wystarczają na kilka lat. Nie zapomnijmy o odpornych na urazy kołach. A także o pasach bezpieczeństwa, których dziecko samo nie odepnie.

Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł
Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł

Gdzie kupić wózek spacerowy do 1000 zł?

Dobry wózek spacerowy do 1000 zł znajdziemy w sklepach stacjonarnych z akcesoriami dla dzieci. Zwykle kilka modeli stoi a sklepie i możemy je sprawdzić, przetestować oraz o szczegóły zapytać ekspedientkę. Ale jeszcze większy wybór mamy w sklepach internetowych. Wtedy jednak musimy dokładnie przeczytać opis. Do znanych producentów zaliczamy: Kinderkraft, BabyStyle, Colibro, Avetti Agile i inni.

Sprawdź: PIELUSZKI TETROWE – JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE?

Wózek spacerowy do 1000 zł – opinie

Jaki wózek spacerowy do 1000 zł jest najlepszy według Was? Macie już swoje typy czy dopiero zastanawiacie się nad zakupem? A może już kupiliście i chcecie się z nami podzielić doświadczeniami? Czy ta cena jest odpowiednia, a może za mała/za duża? Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze opinie na ten temat. Czekamy na komentarze!

Wózek spacerowy do 1000 zł / Ranking najlepszych

Jest wiele różnych modeli, więc i wybór może wydawać się bardzo trudny. Ale nie musi, gdy pod ręką macie nasz ranking najlepszych wózków spacerowych do 1000 zł. W zestawieniu znajdziecie tylko godne polecenia produkty, które wybrali inni użytkownicy. I to wszystko macie w jednym miejscu, co z pewnością ułatwi Wam wybór. Zatem nie czekajcie! Zapraszamy do przeglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *