Łóżeczko dostawne – wady i zalety. Jak wybrać najlepsze łóżeczko dostawne dla noworodka i niemowlaka?

Kategorie Wózki i akcesoria dziecięce,Wyprawka dla mamy i noworodka,Zabawki i prezenty
Łóżeczko dostawne - nietuzinkowe.com.pl

W trakcie kompletowania rzeczy dla noworodka, jednym z bardziej znaczących przedmiotów jest łóżeczko niemowlęce. Rodzice pragną zazwyczaj, aby tego rodzaju łóżeczka służyły pociechom jak najdłużej i jak najlepiej.

Przedstawiamy, więc jeden z typów łóżeczek, jakim jest łóżeczko dostawne.

Na czym polega fenomen łóżeczka dostawnego? Jakie są jego mocne i słabe strony? Jak wybrać najlepsze dla naszego dziecka łóżeczko dostawne?

Czytajcie dalej.

Łóżeczko dostawne, czyli…

Łóżeczko dostawne, zwane również dostawką, zyskało wielką popularność ze względu na możliwość dostawienia go do dowolnego łóżka dla dorosłych, dzięki czemu niemowlę może być zawsze blisko rodziców, również w nocy.

Dodatkowo, nie mamy problemów, aby tego rodzaju łóżeczko niemowlęce przenieść bądź przesunąć w inne miejsce w pokoju. Niektóre łóżeczka dosuwane posiadają nawet kółeczka, które mają nam to ułatwić.

Łóżeczko dostawne - nietuzinkowe.com.pl
Jak wybrać odpowiednie dla naszego dziecka łóżeczko dostawne?

Czy łóżeczka dostawne są dobrym wyborem dla noworodków?

Sposób budowy łóżeczek dostawnych oraz różnorodne wymiary tego rodzaju mebelków sprawiają, że można korzystać z nich już od pierwszych chwil życia dziecka. Warto jednak zainteresować się dostępnymi wymiarami, bo te mogą być dość rozbieżne. Szerokość łóżeczek dostawnych oscyluje w granicach od 45 do 93 centymetrów, długość z kolei od 93 do 148 centymetrów.

W praktyce, oznacza to dla rodziców, że jedno łóżeczko dostawne posłuży dość krótko, a inne (jeśli nie zostaną przekroczone określone przez producenta wymogi wagowe) będą dobre nawet dla większych niemowląt.

Sprawdzajmy zatem oznaczenia wagowe i wiekowe oraz wymiary łóżeczka dostawnego.

Na co zwrócić uwagę kupując łóżeczko dostawne?

Istnieją pewne uniwersalne zasady, którymi warto się kierować, gdy chcemy zakupić dobrej jakości łóżeczko dosuwane. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na:

  • wymiary łóżeczka dostawnego – kwestia, którą już poruszyliśmy, jednak nie zaszkodzi znowu o niej wspomnieć. Większość tego rodzaju łóżeczek nie należy do największych co sprawia, że jesteśmy wymienić łóżeczko na nowe jeszcze przed ukończeniem pełnego roku życia przez niemowlę. Na szczęście, dostaniemy również (chociaż może być to już nieco trudniejsze) łóżeczka dostawne o standardowych wymiarach, a nawet odrobinę większe.
  • materacyk do łóżeczka dostawnego – w wielu przypadkach jest on traktowany jako dodatkowe akcesorium. Jednak nawet w przypadku, gdy uda nam się natrafić na łóżeczko w komplecie z materacem warto sprawdzić jego jakość. Nie każdy materac będzie mógł pełnić rolę pełnoprawnego materacyku, na którym noworodek, niemowlę, a później starsze dziecko będzie mogło bezpiecznie i wygodnie spać.
  • materiał z jakiego zrobiono łóżeczko – najczęściej spotykane są łóżeczka dostawne wykonane z solidnych i przewiewnych tkanin zamocowanych na aluminiowym stelażu. Jednak wielbiciele klasyki również znajdą coś dla siebie, ponieważ bez problemu natrafić można na drewniane łóżeczka dostawne.
  • boki łóżeczka – w łóżeczkach dostawnych spotkać możemy szczebelki z drewna (szerokość między nimi nie powinna być mniejsza niż 2,5 cm i przekraczać 6cm) lub siateczkę z drobnymi oczkami, która przypomina tę stosowaną do produkcji moskitier na łóżeczka.
  • wysokość łóżeczka dostawnego – w większości przypadków mamy do czynienia z łóżeczkami, które posiadają możliwość regulowania wysokości. Jeśli jednak zastanawiamy się nad zakupem łóżeczka dostawnego bez tej opcji, to upewnijmy się, że będzie ono miało tę samą wysokość co łóżko rodziców.

Kiedy warto zastanowić się nad zakupem łóżeczka dostawnego?

Łóżeczko dostawne może stanowić rozwiązanie naszych problemów, gdy dysponujemy niewielką ilością miejsca. Standardowe łóżeczka dziecięce zabierają zazwyczaj znacznie większą powierzchnię.

Oprócz tego, łóżeczko dostawne daje również możliwość czuwania nad dzieckiem przez całą dobę. Jest to szczególnie wygodne w nocy, gdy nie musimy wstawać z własnego łóżka, aby uspokoić dziecko czy je nakarmić. Także dziecko nie musi być rozbudzane (na przykład naszymi krokami w pokoju), gdy chcemy sprawdzić czy wszystko z nim w porządku.

Łóżeczko dostawne może również pełnić rolę łóżeczka turystycznego, gdy przebywamy dłużej u rodziny bądź przyjaciół. A także sprawdzi się mamom po cesarskim cięciu, które mają jeszcze problem ze wstawaniem czy poruszaniem się.

Czy łóżeczka dostawne posiadają wady?

Dla niektórych zaleta, dla innych wada. Mowa tu o niewielkich rozmiarach łóżeczka. Chociaż jest to doskonałe rozwiązanie do małych przestrzeni to niestety, w dość szybkim czasie zmuszeni jesteśmy do zakupienia kolejnego łóżeczka dla niemowlaka.

Jednak zdarzają się egzemplarze łóżeczek dostawnych o standardowych wymiarach, które sprawiają, że problem ten został rozwiązany.

Jakie są zalety łóżeczek dostawnych?

Łóżeczko dostawne pozwala nam na łatwe obserwowanie dziecka i czuwanie przy nim przez cały czas, również w nocy. Na korzyść tego rodzaju łóżeczek przemawia również to, że będąc bezpośrednio przy rodzicu, dziecko ma spokojniejszy i głębszy sen.

Łóżeczko dostawne - nietuzinkowe.com.pl
Jak wybrać odpowiednie dla naszego dziecka łóżeczko dostawne?

Jakie łóżeczko dostawne wybrać i kupić?

Pamiętajmy o zainteresowaniu się wszystkimi, wcześniej wymienionymi już aspektami. Jednak oprócz nich należy mieć na względzie także bezpieczeństwo naszego dziecka i zdecydować się na wybór mebla, które będzie posiadało wszelkie stosowne atesty i certyfikaty poświadczające, że przy produkcji łóżeczka zostały wykorzystane wyłącznie dobre i wysokiej jakości surowce, a samo łóżeczko spełnia niezbędne normy bezpieczeństwa.

Producenci i ceny niemowlęcych łóżeczek dostawnych

Wśród producentów łóżeczek dostawnych możemy natrafić na takie nazwy marek jak Alexis, Alvi, Baby Mix, Babygo, Caretero, Chicco, Fillikid, Geuther, Hauck, Kinderkraft, Klupś, Lionelo, Milly Mally, Schardt, Tobi Babybay czy Troll Nursery. Ceny łóżeczek zależą od ich wymiarów oraz materiałów użytych do produkcji i wahają się od około 240 do 2200 złotych.

Opinie

Większość rodziców jest zadowolona z faktu zakupienia łóżeczka dostawnego. Chwalą oni tego rodzaju rozwiązanie ze względu na bliskość z dzieckiem i możliwość nawiązanie z nim lepszej więzi. Na pochwałę zasługuje również mobilność tych łóżeczek, czyli łatwe przenoszenie i transportowanie ich. Nie tylko w domu, ale również w podróży.

Dodatkowo, przy niektórych łóżeczkach dostawnych można napotkać dodatkowe akcesoria, jak moskitiera czy możliwość opuszczenia boku. Co również, nie uchodzi uwadze rodziców.

Czy Wasze dziecko korzystało z łóżeczka dostawnego? A może dopiero zastanawiacie się nad jego kupnem?

Dajcie znać w komentarzach co myślicie o łóżeczkach dostawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *